گالری سنگ گرانیت

ویژگی:
از سنگین‌ترین سنگ‌ها با چگالی ۲٫۷۵ گرم بر سانتیمتر مکعب می‌باشد. گرانیت یکی از محکم‌ترین و سخت‌ترین سنگ‌ها می‌باشد. مقاومت این سنگ در مقابل خوردگی باعث استفاده گسترده از آن در آزمایشگاه‌ها شده‌است. مقاومت و سختی بالای این سنگ این امکان را فراهم می‌کند که ورقه‌هایی به ضخامت تنها چند میلی‌متر از این سنگ ساخت. گرانیت‌ها به راحتی خش بر نمی‌دارند و مقاومت آنها در مقابل حرارت بالا می‌باشد. در برابر نفوذ آب و اثر ضربه مقاومند و جذب آب آن معمولاً به یک درصد نمیرسد. تخلخل آن بسیار کم میباشد.

انواع رنگ : گرانیت ها به رنگ های سفید ، خاکستری ، سبز ، پرتغالی ، مشکی ، قرمز و ... دیده می شوند .

کاربرد : گرانیت بهترین کاربرد را در پله ها ، حیاط منازل ، سنگ فرش خیابان ها ، پیاده رو ها و محوطه ها ، جدول ها و در مکان هایی که در معرض عبور و مرور زیاد است دارد و همچنین به عنوان سنگ قبر و یادبود نیز استفاده می شود. همچنین جهت پیشخوان آشپزخانه ، کف ، پلکان ، استخر و سونا و بسیاری از مواردی که جنبه تزئینی دارد استفاده می شود .

منابع : عمده این سنگها از کشورهای آسیای میانه مانند هندوستان، چین، تایوان و ویتنام خریداری می‌گردد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد این نوع سنگ خود شامل ۲ نوع طبیعی ورنگ شده می‌باشد که از انواع آن می‌توان به سنگهایی با نام هلویی و نخودی و قرمز رنگ شده، بلک گالکسی، شانسی بلک، کارمن رد، بالتیک براون، مپل رد، جوپارنا، مولتی کالررد ولگابلو، بیداسر قهوه‌ای، بیداسر سبز، باش پارادیسو، تن براون، سیلور پرل ... اشاره کرد. در ایران کوه‌های سهند، سبلان، رشته‌کوه الوند در غرب، شیرکوه یزد و جنوب خراسان و کوه تفتان از منابع مهم گرانیت به شمار می‌آیند.